Droga Tarota przez ludzkie życie

Dywinackie formy wróżebne powstawały od zarania dziejów, a głównym powodem ich istnienia była chęć wiedzy człowieka odnośnie przyszłości. Wiek XIX i XX naszej ery skupił się głównie na kartomancji, a w szczególności na przepowiadaniu przyszłości z kart Tarota.
Karty Tarota były tworzone przez stulecia a ich historia nie jest dokładnie nam znana. Po części wywodzi się on z egipskich wierzeń, od saracenów, i ludów Azji a także od Żydów. Z czasem ktoś połączył wszystkie obrazy i powstało 22 karty Wielkich Wtajemniczeń. Z czasem powstało kolejny 56 kart które nazwano Małymi Wtajemniczeniami. Tak oto powstała talia kart Tarota składająca się z 78 kart. Przez stulecia powstawały nowe talie bazujące na pierwszej talii Tarota. Obecnie na samym polskim rynku możemy znaleźć ponad 400 tali w tym także i polskie edycje.
Tarot zyskał swoją sławę między XIV a XV wiekiem, ale Kościół sukcesywnie go zwalczał przez kolejne stulecia. Kościół Katolicki nie mógł sobie pozwolić na wejście magicznych kart do domów, dlatego też wymyślono że Tarot jest dziełem Szatana. Tak oto przez stulecia Tarot odszedł zapomnienie. Pojawił się już na dobre w XIX wieku kiedy to powstawały ruchy ezoteryczne w całej Europie.
Tak oto Tarot w skrócie dotarł do obecnych czasów. Obecnie kartomancja, w tym wróżenie z Tarota jest najbardziej rozpowszechnioną formą dywinacji. Coraz więcej osób pragnie poznać przyszłość i prawdę o swoim życiu.
Czym tak naprawdę jest Tarot? Istnieje błędne przekonanie że Tarot jest narzędziem zła. Tarot opiera się na archetypach, które są w ciekawy sposób ukazane na kartach. Tarot łączy się z podświadomością człowieka i czyta to co każdy nas w ukryciu wie, ale nie jest w stanie samemu do tego dotrzeć. Tarot odpowiada dokładnie na nasze pytania, dając nam do zrozumienia istotę problemu. Nie mówi tylko przyszłości ale także o chwili obecnej i przeszłych wydarzeniach, które często są przyczyną obecnych kroków danej osoby.
Należy zaznaczyć że Tarot nie jest wyrocznią, tylko ukazuje najbardziej możliwe drogi jakie może obrać człowiek. Często nasza podświadomość poprzez karty ostrzega przed złymi decyzjami i ujawnia nam prawdziwe” ja”. Tarot czasami mówi o najbliższych wydarzeniach, ale także i o tych które wydarzą się za kilka lat. Często czasowość występowania wydarzeń jest źle określana, i dana wróżba nie spełnia się np. w rok tylko po kilku latach.
Inną sprawą jest kwestia interpretacji kart. Nie każdy umie dobrze interpretować karty, nie każda wróżka w danym dniu jest odpowiednio skupiona. Czasami można wyczytać więcej niż jeden wariant odpowiedzi. Nie każdemu można wróżyć, zdarza się że osobom po prostu nic konkretnego nie wychodzi. Są jednak takie osoby którym karty pokazują prawdziwe oblicze jego życia.
Tarot ma być wskazówką na dalsze życie i odpowiedzią na trudne pytania. Nie powinniśmy żyć patrząc na to co mówią karty, powinniśmy jednak zwrócić uwagę na przesłanie kart.