Feng Shui

 

Numerologia nierozerwalnie wiąże się z Feng Shui. Liczby w numerologii to przede wszystkim symbolizm, którego celem jest wyrażenie otaczającego nas całego świata. W Chinach od dawien dawna znano połączenie pomiędzy zależnością liczb i a Feng Shui. Dzięki temu mogli zmieniać swoje życie. Należy pamiętać ,że w obecnych czasach wiele osób na świecie interesuję się i wdraża w swoje życie Feng Shui. Z ich doświadczeń wynika, że Feng Shui działa.
Feng Shui to nic innego jak siła równowagi w otaczającym nas świecie. Jej działanie wpływa na człowieka nawet wówczas gdy nie jest tego świadomy, nawet nie musi wierzyć w zjawisko Feng Shui.


Czym tak naprawdę jest Feng Shui?
Feng Shui jest starożytną praktyka, która ma na celu planowanie otaczającego nas świata w taki sposób, aby osiągnąć harmonię z środowiskiem , które nas otacza. Feng Shui ma za zadanie odnalezienie związku człowieka z otaczającym go światem zewnętrznym i w taki sposób próbuje zmieniać to otoczenie, abyśmy jak najpełniej mogli wykorzystać swoja wewnętrzną energię. Ludzie dzięki Feng Shui w swoim środowisku czują się znacznie lepiej i dzięki temu mogą osiągnąć zamierzony sukces i wewnętrzny spokój.
 

 Zasady obowiązujące Feng Shui
W świecie jest bardzo dużo różnego rodzaju szkół Feng Shui, jednak wszystkie te szkoły nie działają wbrew sobie lecz jedynie odnoszą się do różnych zastosowań. Ogólne podstawowe zasady Feng Shui to:


1. Projektowanie: domu, pokoju, biura powinno być zawsze przeprowadzane z myślą o ludziach mających przebywać i korzystać z tych pomieszczeń. Powinniśmy dopasować pomieszczenie do osobowości danej osoby, ale również przeznaczenia do którego dane pomieszczenia ma być używane.
2. Powinniśmy zwrócić uwagę, by nasze okna i drzwi nie były ustawione na przeciw siebie. Dotyczy to domu, pokoju, ponieważ gdy tak się stanie ma miejsce swobodna ucieczka energii przez owe pomieszczenia.
3. Kolorystyka powinna być dobrana zgodnie z ich symboliką oraz tym co one reprezentują. W pomieszczeniach tych gdzie najwięcej przebywamy czyli dziennych, najlepszym rozwiązaniem są barwy jasne, rozświetlające dane pomieszczenie.
4. Meble we wnętrzach powinny być dobrze dobrane, tak aby zapewniać harmonijny przepływ energii przez pomieszczenie.
5. Umiejscowienie/Lokalizacja pomieszczeń ich wystrój musi być dobrany zgodnie z tzw. mapą Bagua, jest ona narzędziem, które pozwala stwierdzić, jak miejsca odpowiadają za różne aspekty życia człowieka między innymi to: dzieci, kreatywność, relacje z innymi, sława, pomocni ludzie w twoim życiu, podróże, nasza kariera, nasza wiedza, bogactwo, rodzina, zdrowie, potomkowie.
6. Miejsce siedzące w naszym pokoju, powinno być tak ustawione, aby człowiek mógł z łatwością obserwować co się dzieje w całym jego pokoju.
7. Pamiętaj aby: utrzymywać swoje mieszkania w czystości, unikać ostrych przedmiotów celujących w strategiczne miejsca pomieszczenia, ciemnych pomieszczeń, zabarykadowanych miejsc w których dobra energia mogłaby zginąć.