Dla kart nie istnieją granice geograficzne, tak uniwersalne jest ich zastosowanie.
Pierwsze talie Tarota pokazały się w Europie w XIV wieku. Pojawiły się wraz z Cyganami i do końca stulecia zyskały powszechną popularność. Cyganie opowiadali, że kartami tymi posługiwano się już w XII wieku.
Wierzono, że pochodzą z Egiptu, gdyż ich symbolika była staroegipska. Inne teorie mówią, iż Tarot powstał w Grecji, Hiszpanii, Chinach, Indiach, Korei czy Arabii.

W XV i XVI wieku, karty stały się rozpowszechnione na europejskich dworach, gdzie nie tylko z nich wróżono, ale także nimi grano.

Wiele dworów zlecało wykonanie własnych talii. Pierwszy poważnym badaczem Tarota, o którym mamy wiedze, był XVIII wieczny pisarz Antoine Court de Gebelin, który przez 20 lat swojego życia, poświęcił się badaniom kart Tarota.
Napisał dziewięć tomów dzieła, zatytułowanego- Świat Prymitywny. Pierwszy tom mówił o pochodzeniu Tarota. Gebelin stwierdził, iż wywodzi się ze starożytnego Egiptu
Kolejnym badaczem, który czerpał wiedze od Gebelina, był Eteille. Był znanym wróżbitom i twórcą swoich kart.

W XIX wieku zaczęły masowo powstawać różne stowarzyszenia okultystyczne. Owe związki oddawały się dążeniu do zdobycia wiedzy mistycznej i okultystycznej, wzorując się na wzorach zaczerpniętych u egipskich i eleuzejskich szkół wiedzy tajemnej.
Ci magowie utworzyli wiele tali, które obecnie są w obiegu.

Teorie w większości opierały się na kabale, głównie w interpretacji chrześcijańskiej. Najbardziej znanymi osobami zajmującymi się w XIX i XX wieku byli- E. Lewi, G. Papus, A.E Waite. Ostatni z nich stworzył sławną talię Ridera- Waita. Talia ta została namalowana w 1919 roku przez Waite’a i Pamelę Coleman Smith .

Może się zdawać, że świat Tarota obfituje w adaptacje, kolejne tłumaczenia i publikacje, a nawet zwykłe plagiaty. Wybór kart jednak zależy od każdego z nas. Należy wybrać ta która najbardziej za wami przemawia.

Jeśli talia do Was przemawia, przyzywa Was i dobrze się Wam z nią pracuje, ją właśnie powinniście wybrać.

Do różnego rodzaju książek, których tematem jest Tarot, należy podchodzić z lekkim sceptycyzmem. Należy samemu stworzyć studium Tarota. Można oczywiście oprzeć się na różnego rodzaju układach kart, i znaczeniu, ale karty powinny same do was przemawiać.

Należy najpierw jednak poczytać trochę kabale, astrologii, Numerologii, mitologii greckiej oraz rzymskiej, religioznawstwem i magią pozytywną.