Powtarzające się doniesienia o spotkaniach z obcymi, świadczą o tym, że kosmici nas wciąż odwiedzają. Być może główna grupa kosmitów opuściła już nasza planetę, ale inni zostali i w dalszym ciągu nas mogą obserwować. Jeśli, jak wielu uważa, kosmici nas obserwują, na co czekają? Może już zostawili czytelne przesłanie dla nas? 

140 km na zachód od Londynu w Wildhire, widzimy typowy angielski krajobraz. Jest tu też wiele świętych miejsc, nieraz sprzed tysięcy lat. Kiedyś był to święty region. Wzniesiono tu takie budowle jak Stonehenge, Avebury, Silbury Hill i inne. Przez tysiące lat odprawiano tu święte rytuały. 

W 1978 roku w Wildshire pojawiło się coś, co wzbudza kontrowersje aż po dziś. Dziś na tamtejszych polach pojawiają się nowe kręgi w zbożu. Nie widać, żadnych ludzkich śladów. Na polach pszenicy, jęczmienia i żyta pojawiły się złożone geometrycznie wzory. Intrygujący był fakt, że podobnie jak w Nazwa rysunki były widać tylko z powietrza. 

Pierwsze kręgi pojawiły się setki lat temu, nazywano ich diabelskimi, powierzono, ze robił je diabeł w jedna noc. Sprawa nabrała rozgłosu, gdy zaczęły pojawiać się coraz częściej na polach. Pierwsze rysunki były bardzo proste, a z czasem bardzo się skomplikowały. Początkowo sądzono, że zostawiają je trąby powietrzne, ale gdy stały się naprawdę zawiłe, zaczęto je przypisywać kosmitom. Niektórzy widzieli nocami dziwne światła na polach. Dziś większość ludzi uważa, że to dzieło UFO. w przeciągu dwóch tygodni powstało ponad 200 kręgów na zbożu, a wiec intensywność tego zjawiska jest zdumiewająca. Dla farmerów i uczonych wciąż są wielką zagadką. Nic dziwnego, że sprawą zainteresowali się zarówno wyznawcy teorii o UFO jak i sceptycy. Każdy starał się znaleźć wyjaśnienie tego zjawiska.

Jeśli istotnie to obcy są twórcami tych rysunków, czemu robią je akurat w Anglii. Czy próbują się z nią skontaktować?, Czy w kręgach zapisane są jakieś dane? Czy są tu ze względu na występujące w pobliżu święte miejsca?

Naukowcy wiedzieli, że w pewnych miejscach występują źródła wielkiej ziemskiej energii, a teraz gdy kręgi od wielu lat systematycznie zaczęły się pojawiać, wierzą ze znaki te chcą nam przekazać pewne informacje.

Istnieje teoria, że kosmici chcą przyciągnąć naszą uwagę poprzez media. O kręgach pisały gazety na całym świecie, może właśnie tego chcieli. Te rysunki są starannie przemyślane. Ich rozmiary i kształty, nie są przypadkowe- stoi za tym wyraźna „ myśl”. 

Uczeni bezskutecznie szukali wyjaśnienia zagadki, gdy w roku 1991, dwóch mężczyzn Dug Bower oraz Dave Charile, oświadczyli że to oni robili kręgi, dla żartu. Pokazali jak tworzyli kręgi w jedna noc, za pomocą prostych narzędzi. Początkowo wielu uwierzyło w ich słowa. Część badaczy pozostała sceptycznych. Czy dwóch starszych ludzi mogło wykonać setki kręgów w ciągu niewielu nocy ,przy użyciu desek i sznurów. Świat na chwile odetchnął, że to nie jest tworem UFO. Okazało się ze to byłą zwykła dezinformacja. 

W kolejnych latach kręgi w zbożu wciąż się pojawiały w Anglii i innych miejscach na świecie. Wiele z pewnością było dziełem dowcipnisiów, jednak badacze zbadawszy próbki gruntu i rozrzut ziaren z powalonego zboża, doszli do wniosków, że pewnych kręgów nie mogli zrobić ludzie.

Twórcy części kręgów pozostają nieznani. To nie mogą być ludzie. Kręgi te wykonano zbyt precyzyjnie. Miliony kłosów leżą równolegle do siebie, w równych odległościach. Żartownisie nie są w stanie uzyskać takiego efektu. 

W 1991 roku, biofizyk William Levengood, ogłosił nowa niezwykłą teorię. Po 10 latach badań kręgów i miejsc ich występowania doszedł do wniosku, że tworzyły je tzw. wiry plazmy, schodzące ku ziemi, z górnych warstw atmosfery. Zbadał on 350 próbek z różnych kręgów zbożowych. Nie umiał jednak wyjaśnić, co sprawia ruch wirów plazmy. To wciąż jest wielką zagadką.

W prawdziwych kręgach dzieją się dziwne rzeczy. Urządzenia elektryczne wariują, nowe baterie przestają działać, zawodzą kamery i telefony komórkowe. Niektórzy odczytują z kręgów rozmaite przesłania, twierdza że zakodowano je tam cyfrowo i że potrafią je odkodować. Możliwe, że coś w tym jest. 

Nie wiemy, kto lub co je tworzy. Niektórzy twierdzą ze to dzieło kosmitów. Możemy jedynie spekulować jak jest naprawdę, czekając że ich twórcy w końcu się ujawnią. Kręgi w zbożu, są próbą kontaktu z ludzkością. Tworząc kręgi prowokują nas do myślenia, do zastanowienia się nad możliwością istnienia obcych cywilizacji.

Czy kręgi zbożowe, to przesłanie czy ostrzeżenie? A może mają jakiś głębszy cel? Czy mogą być kluczem do naszego przeznaczenia?