Odnajdź miłość w Tarocie


Nie ważne jakimi osobami jesteśmy, co przeżyliśmy i jakie mamy doświadczenia życiowe. Każdy z nas potrzebuje miłości. Czy to będzie miłość do drugiej osoby, czy miłość do pasji, zainteresowań, zależy od nas samych. Miłość jest nam potrzebna do prawidłowego funkcjonowania w obecnej rzeczywistości. Wiele osób uważa że nie nadaje się by kochać , że nie chce już miłości, ale zazwyczaj ten wybór spowodowany jest strachem przed porażką.

Nie należy jednak zakładać, że każdy nasz związek okaże się nietrwały. Musimy pamiętać że to my tworzymy historię naszej relacji z drugą osobą i od nas wiele zależy. czasami jednak dwie osoby po prostu do siebie nie pasują i trzeba iść do przodu by nie tracić czasu na coś z góry przegranego.


Tarot doskonale rozumie każdą potrzebę miłości. Jest zwierciadłem naszych myśli, pragnień, strachu, naszych emocji i emocji drugiej osoby.

Dlatego tak często chcemy sprawdzić uczucia danej osoby w Tarocie. Tarot w świetny sposób ukazuje nasze możliwości w danej relacji, nasze blokady, przeszkody ale też i nadzieje. Tarot ukierunkowuje nas by wybrać jak najodpowiedniejszą drogę dla nas samych.


Wróżka

 

Wielkie Wtajemniczenia Tarota które są przewodnie w Tarocie mają w sobie karty które mówią o miłości i o spełnieniu w niej. Niemalże każda z 22 kart odnosi się do miłości w mniejszym czy większym stopniu.

Głupiec mówi o pierwszej miłości, o pierwszych fascynacjach ale także i o głupim podejściu do życia uczuciowego.

Mag który mówi o początkach uczucia o męskiej energii seksualnej. Kapłanka mówi o opiekuńczości i o odpowiednim momencie do zainicjowania relacji.

Władczyni mówi o zdrowym związku, który wzrasta i dojrzewa. Władca urzeczywistnia marzenia o miłości. Kapłan mówi o obustronnym zaufani u i życzliwości wobec siebie. Jest też odpowiednikiem karty małżeńskiej.

Kochankowie często oznacza dokonywanie wyboru miedzy dwiema osobami. Rydwan mówi o nowym zaangażowaniu, o nowej drodze do przebycia w miłości. Karta Sprawiedliwość mówi o rzeczowym i realnym spojrzeniu na relacje międzyludzkie.

Eremita określa dojrzały, stały związek ale czasami też i samotność związku.

Koło Fortuny mówi o burzliwości i zmienności w związku i w życiu uczuciowym.

Moc określa namiętny silny związek dwojga osób. Wisielec już jest mniej pozytywny w kwestiach miłości, gdyż mówi o przestojach czasowych, o tym ze ta relacja nie zależy od nas lub po prostu nie warto dalej w niej być. Karta Śmierć mówi o zakończeniu jakiejś relacji czy jakiegoś etapu w związku, ale to już zależy od kart stojących obok.

Umiarkowanie określa harmonijną i zgodną miłość. Diabeł mówi już o związku który nas niszczy od środa, w którym emocje i sposób postrzegania związku jest niezgodny z naszym wewnętrznym” ja”. Wieża to najciemniejsza karta Tarota która także w sprawach miłości mówi o zakończeniu związku, o niemożności bycia ze sobą o brutalnym zburzeniu pewnych schematów. Gwiazda zwiastuje piękny związek, początek korzystnej relacji dla obojga. Księżyc jest podejrzliwy, zaborczy i zazdrosny. Jest kartą marzeń nierealnych w kwestiach uczuciowych i nie tylko.

Słońce określa pogodny okres dla miłości, a Sąd Ostateczny mówi o wartościowej głębokiej miłości, czasami o zejściu się kochanków. Ostatnia karta Świat reprezentuje spełnienie marzeń pod każdym względem także uczuciowym.