Jeśli w dniu dostrzegasz niespodziewanie jakieś zwierzę, może to być równie dobrze dla ciebie znak na przyszłość- tak tłumaczy to wielowiekowa tradycja przesądów.

 
Znaczenia przesądów
 
Biedronka – Zwiastuje pomyślność, zwłaszcza kiedy na pancerzyku dostrzeżemy 7 kropek.
 
Dzięcioł - Jeśli usłyszysz stukanie dzięcioła zwiastuje to sukces
 
Gęsi – Dawniej uważano iż gęganie to znak niepomyślności, dlatego tez ludzie słyszący gęsi mieli uważać na najbliższe dni.
 
Gołąb – oznacza miłość, szczęście i spełnienie.
 
Jaskółka – Te które latają nisko nad ziemią zapowiadają deszcz. Gdy jaskółki tworzą gniazdo pod domowa strzechą, dachem, wróży to wielkie szczęście dla rodziny.
 
Jastrząb- Strzeż się osób wpływowych.
 
Kaczka – Szansa na poprawę sytuacji finansowej.
 
Konik polny – Jeśli wskoczy na Ciebie konik polny, jest to dobry znak na najbliższe godziny. Ujrzenie konika polnego mówi zbliżającej się wiadomości. Jeśli konik polny zaplącze się we włosach lub wpadnie do domu, to będzie zapowiedź kłótni.
 
Kot- Myjący się kot mówi zbliżających się gościach. Gdy zaginie kot, przesądy mówią iż to zły znak dla domu, przynoszący niepowodzenia. Nie powinno się przydeptywać kotu ogona gdyż to sprowadzi nieszczęście na daną osobę.
 
Koza – Zapowiada to pomyślność materialną i uczuciową
 
Koń - Parskający koń zwiastuje dobrą wróżbę dla inwestycji, finansów. Gdy koń się przewróci czy potknie to zły znak. Widok czarnego konia zwiastuje niebezpieczeństwo.
Biały koń jest oznaką wielkiej miłości.
 
Kret – Jeśli kret ryje pod fundamentami domu wróży to chorobę w rodzinie
 
Mrówka – Jeśli mrówki założą koło domu mrowisko zwiastuje to duże pieniądze
 
Mysz- Jeśli dostaniesz w prezencie białą myszkę wróży to sukces zawodowy i finansowy. Szara mysz to zapowiedź niebezpieczeństwa.
 
Nietoperz – nietoperze na strychu to szczęście dla domu.
 
Osa- Użądlenie przez osę zwiastuje intrygi, podstępu.
 
Osioł- Zobaczenie osła to niepomyślny znak.
 
Owca – To pomyślny znak szczególnie gdy widzimy stado owiec.
 
Pies - Gdy pies przed podróżą wasza obsika auto to wróży bezpieczną podróż. Gdy pies skiałczy, skamle przez długi czas, ma opuszczony pysk to oznaka śmierci w domostwie lub w sąsiedztwie.