Wiele dawnych kultur wierzyło w znaczenie i potęgę liczb. Należeli do nich głównie Grecy i Hebrajczycy, którzy opracowali systemy numerologiczne. Pitagoras, grecki matematyk i filozof w VI wieku p.n.e. stał się twórcą Numerologii. Według jego teorii wszystko można było w świecie sprowadzić do cyfry. Liczby są niezwykle istotne dla wszystkich procesów zachodzących we wszechświecie i stanowią klucz do wszelkiej mądrości. Każdej cyfrze od 1 do 9 odpowiada konkretna częstotliwość dźwięku, a echo tych brzmień podobno niesie się przez cały wszechświat.

 

Tarot ma wiele wspólnego z numerologią. Same Wielkie Arkana składają się z 22 kart. W numerologii uważa się że jest to liczba cechująca szczególną harmonię. Liczba ta ma ucieleśniać duchową ewolucję, połączenie rozumu, intelektu wizji, emocji i umiejętności. Kartom dworskim przypisano również wartości- Giermek- 4, Rycerz- 3, Królowa- 2, Król -1

Każda karta tarota ma własny numer, możemy posłużyć się nimi na dwa różne sposoby, by pogłębić interpretację kart. Można dodać wszystkie liczby do siebie, kart które się wybrało, i sumując je stworzyć jednocyfrową liczbę.  Dzięki tej liczbie można uzyskać informację na temat dalekosiężnego kierunku interpretacji. Liczba ta będzie dla nas podpowiedzią i przewodnikiem podczas interpretacji danego rozkładu.

 

Możemy również połączyć tarota i numerologię, by zdecydować się na wybór konkretnej daty. Dzięki temu możemy sprawdzić, który z kilku z możliwych dni jest szczególnie odpowiedni dla nas, Najpierw dodajemy liczby do siebie z daty przyszłą o którą pytamy np.. 5 listopad 2012- 5+1+1+2+1+2=12 = 1+2= 3

Jeśli szukamy datę na wesele to dobra data gdyż trójka reprezentuje szczęście i spełnienie.

 

1- jest liczba działania, oznacza upór, niezależność, sugeruje, że musimy być nowatorscy i zmotywowani.

2- jest liczba negocjacji, jest skłonna do współpracy i opanowania, mówi że trzeba przystosować się do okoliczności, by spełnić swoje marzenia.

3- jest liczba porozumienia. Warto wyrazić swoja osobowość przez jakieś twórcze działanie, a w drodze będą nam towarzyszyć ludzie kochający dobrą zabawę.

4- liczba realizmu. Jeśli jesteśmy osobami praktycznymi i samodzielnymi, da nam motywację, by osiągnąć zamierzony cel.

5- Jest liczbą przygody, warto stać się osobą bardziej otwartą, poszukującą.

6- Jest liczba opiekuna. Najwyższy czas zrobić coś dla innych i ujawnić swoja opiekuńcza stronę. Cyfra tez przypomina że nie wolno pozwolić, by to inni decydowali o naszej przyszłości

7- Jest liczba mistycyzmu. Na swojej drodze napotkamy wiele osób, które będą ważne w naszym życiu. Musimy odwoływać się do własnej intuicji

8- Liczba ambicji, W tym momencie kieruje nami ukryte pragnienie sukcesu i władzy. Musimy planować z wyprzedzeniem i dbać o stronę finansową.

9- Liczba wizji. Miewamy niezwykłe wizje przyszłości, ale trudno będzie je zrealizować. Musimy unikać składania obietnic, których nie dotrzymamy.