Najstarsze dostępne źródła historyczne prowadza nas do Mezopotamii 2600 p.n.e. Wtedy to wróżbici króla Sargona z Akkad stworzyli system wróżebny przez swoje wieloletnie obserwacje. Na podstawie wątrób zabitych zwierząt ofiarowanych na cele wróżebne, odczytywali przyszłość Państwa i nie tylko.

Za czasów Hammurabiego, sporządzono odlew wątroby zwierzęcej i interpretacje znaków. Jak dotąd jest to najstarszy znany nam dokument historyczny który potwierdza chęć widzenia przyszłości przez człowieka.

Astrologia 

Można przypuszczać iść wróżono dużo wcześniej. Były to prymitywne metody dywinackie, które do dzisiejszych czasów nie przetrwały. Z wiekami tworzyły się inne systemy wróżebne, dywinackie, jak Astrologia, Numerologia, I Cing, kartomancja, itd.

Potrzeba zbadania przyszłości i znaczenie, jakie przypisywano tej gałęzi wiedzy doprowadziło do usystematyzowania rożnych rodzajów sztuki przepowiadania.

Cztery żywioły- ogień, woda, powietrze i ziemia, stanowiły podstawę czterech głównych gatunków sztuki wróżbiarskiej  ( piromancja- wróżenie z ognia, - aeromancja- wróżenie z powietrza,- geomancja- wróżenie z ziemi, -hydromancja, wróżenie z wody)

 

Narzędzi wróżbiarskich przez wieki nagromadziło się bardzo wiele. Można wróżyć niemalże z wszystkiego, wystarczy podłączyć nasza podświadomość do danego przedmiotu, narzędzia dywinackiego, by odczytać poprzez znaki nasza przyszłość

 

Wróżono z kryształowej kuli, z ognia, ze znaków na niebie, z pogody, z obserwacji przyrody, zwierząt, z kości do gry, z patyczków, ze zmarłych zwierząt i osób itd.

 

Obecnie najczęstszym sposobem dywinacji jest kartomancja, czyli wróżenie z kart. Najczęściej są to karty klasyczne, choć ostatnio karty Tarota coraz bardziej się umacniają na rynku polskim.

System ten jest wysoce rozwinięty gdyż oprócz wglądu w przyszłość określa także emocje, i pragnienia ludzkie. Karty radzą, stwarzają człowiekowi możliwość wyboru i uniknięcia niesprzyjającego losu.

Im bardziej rozwinięty jest system dywinacji, tym więcej możemy się o sobie dowiedzieć. Astrologia tez jest bardzo rozwiniętym systemem, z którego warto skorzystać. Przynajmniej raz w życiu każdy z nas powinien mieć stworzony horoskop urodzinowy u prawdziwego Astrologa.

 

Dążenie ludzi do uchylenia rąbka tajemnicy przyszłości, jest stara jak świat. Nie mógł tego zmienić ani konserwatywny Kościół, ani współczesna nauka. W każdym z nas tkwią pytania związane z przyszłością. Dzięki poradom wróżebnym, jesteśmy w stanie przewidzieć możliwości i przeszkody przed jakimi możemy stanąć. Warto się do tego przygotować i wiedzieć czego można się spodziewać, dzięki czemu możemy zmieniać swoją przyszłość by była ona dla nas lepsza.