Wróżbiarstwo w prawdziwym świecie

Każdy z nas może wróżyć. Można stworzyć specjalnie dla siebie specjalny system, który będzie nam ujawniać tajemnice przyszłości.
Można wykorzystać takie rzeczy jak lustra, wróżenie z fusów, z wody, z przedmiotów, z kart.
Intuicja nasza może ujawnić się na różne sposoby i wydobyć prawdę poprzez różne przedmioty, przekaźniki.
Dla niektórych Wielkiego nas jest to tylko forma rozrywki, jednak dla osób, które zajmują się tym na poważnie- świat wróżb i magii jest prawdą. 
Rzeczywisty świat nie uznaje jednak wróżb. Często wyśmiewamy się z takich osób i uważamy ich za szarlatanów, którzy chcą zarobić na naiwności ludzi. Nieraz brutalnie odnosimy się do takich osób widząc w nich zło. Często jednak te zachowania są spowodowane paniką, strachem przed usłyszeniem prawdy o samych sobie.
 
Niektórzy z nas idąc do osoby posługującej się różnymi metodami wróżbiarskimi, -w tym najpopularniejsze są karty- zrażamy się na początku gdy nic nam się nie sprawdzi. Nie idziemy dalej poszukiwać prawdy i odpowiedzi na dane pytania. W każdym zawodzie istnieją czarne owce, także i we wróżbiarstwie zdarzają się osoby, które nie mają zielonego pojęcia o wróżeniu i o energii rządzącym innym światem. W tym zawodzie też nic nie jest do końca w 100% pewne. Są takie jednostki, którym nic nigdy się nie sprawdzi i karty na nie nie działają. Większość jednak ludzi jest podatna na karty i może z nich usłyszeć wiele prawdy na temat własnego życia i przyszłość.
Sprawdzalność wróżb jest różna, zależy to od kilku rzeczy. Po pierwsze od osoby wróżącej, czy posiadał ona dostateczną wiedze i mądrość by rozumieć karty, i czy jest w momencie wróżenia odprężona i spokojna.
Druga rzecz to, iż nie każda osoba jest podatna na wróżby.
Kolejną sprawą jest to iż nie zawsze karty pokażą wszystko, gdyż jakby nie było to me decydujemy o własnym życiu
Mimo tego sprawdzalność wróżb sięga niemal 80%.Zdarzają się wróżby gdzie sprawdzalność wynosi 100%, jest to rzadkość ale zdarza się.
 
Dlaczego więc mimo, iż są dowody na sprawdzalność wróżb, niektórzy z nas twierdzą że to i tak nie prawda? Często towarzyszy tutaj strach przed nieznanym, strach przed dowiedzeniem się prawdy na swój temat. Jest jeszcze wiele innych przyczyn. Dużo ludzi kieruje się tez religijnością, wiarą chrześcijańską, która uznaje wróżby za dzieło diabelskich mocy.