Pochodzenie Tarota nie jest do końca znane, choć istnieje wiele teorii na ten temat. Niektóre teorie poszukują powstania Tarota w starożytnym Egipcie, inne odwołują się do zapisków historycznych z Chin, Indii czy Europy.

Pewne jest tylko to, ze Tarot pojawił się na początku XV wieku we Włoszech. Włoszech tego właśnie czasu pochodzą pięknie malowana talia autorstwa Antonia Cicognary. Od tego momentu karty te zyskiwały szerokie zainteresowanie wśród arystokracji owych czasów.

Końcem XV wieku stała się powszechna wersja Tarota marsylskiego, która do dziś funkcjonuje i na której jest opartych większość współczesnych kart do Tarota.

Tarotem z czasem zainteresowali się okultyści, którzy przypisywali mu wiele znaczeń. Jedną z bardziej popularnych wersji, dostępna do dziś, jest talia Ridera- Waita, która zainspirowała innych artystów.

Klasyczna talia Tarota składa się z 78 kart, w tym 22 karty Wielkich Arkanów i 56- Arkanów Mniejszych. Wielkie Arkana opisują wędrówkę życia człowieka przez życie i ukazują wszystkie możliwości i niebezpieczeństwa, jakie człowiek napotyka na swojej drodze.

Małe Arkana przypominają zwykłą talię do gry. Wedle niektórych to właśnie z Arkanów Mniejszych wywodzą się zwykłe karty do gry.

 

Osoby chcą zasięgnąć porady Tarota powinny zwrócić się do osoby, która na co dzień ma styczność z kartami. Warto pamiętać, że Tarot nie jest wyrocznią, tylko narzędziem służącym do kontaktowania się z naszą podświadomością, a co za tym idzie naszą nadświadomością. Nadświadomość, potocznie zwana intuicją, doskonale wie w która stronę zmierzamy, co jest dla nas dobre, a co złe.

 

Tarot daje nam inny obraz rzeczywistości, ten prawdziwy, nie taki jaki nam się wydaje ze jest.

Przygoda z Tarotem nie powinna nas przygnębić, ale dać rozwiązanie na bolączki codziennego życia. Ma być wskazówką, w którą stronę iść, a czego unikać.

Karty te idealnie określają nasze emocje oraz osób, które są koło nas. Możemy prześledzić myśli swoje, ale także i pragnienia i dążenia innych osób które mają wpływ na nasze życie.

 

Tarot jest pomostem między osobą wróżącą a osobą której się wróży. Przedstawia ona naszą drogę przez życie, za pomocą obrazów, archetypów, symboli, które do nas przemawiają. 

 

Tarot nie ma nić wspólnego ze złymi mocami, energiami, i nie został stworzony przez nieczyste siły w tym Diabła. Jest to wymysł XV wiecznego kleru by wyplenić z Europy wszelkie rodzaju pogańskie i kulturowe zwyczaje.

 

Warto zasięgnąć porady tych kart, gdyż po takim seansie z Tarotem będziemy dostrzegać więcej a nasze życie zmieni się na korzyść.