Sezon Samhain (stare irlandzkie święto) , to moment kiedy zasłona pomiędzy naszym światem, a światem duchów jest krucha, a my możemy łatwo komunikować się z istotami, które znalazły się po drugiej stronie i możesz poznać twoje przeznaczenie. Zasadniczo jest to praktyka czytania z różnego  rodzaju powierzchni odbijających, takich jak woda, ogień, lustra, kryształowych kul i kryształów. Można zobaczyć w nich symbole i wizje. Z magicznego lustra można powróżyć sobie samemu.

Aby to zrobić potrzebne są: gładkie płytki szklane czarne, akrylowe farby do dekoracji. Należy dokładnie umyć szklaną płytkę wodą zmieszaną z octem i wysuszyć. Pokryć z tyłu czarną farbą i pozostawić do wyschnięcia. Czynność powtarzać do momentu kiedy przez płytkę nie będzie przechodzić światło. Następnie obróć lustro. Udekoruj go farbą akrylową na zewnętrznej krawędzi. Na przykład można namalować postacie lub znaki symbolizujące jakieś wydarzenie. Gdy lustro jest gotowe można wykorzystać go do jako narzędzie do wróżenia.

 

Jeśli chcesz, możesz zrobić  koło ze świec lub postawić je na każdej stronie lustra. Możesz włączyć  ulubioną muzykę. Usiądź wygodnie przed lustrem. Zamknij oczy i spróbuj wczuć się w atmosferę, która panuje  wokół ciebie. Nie spiesz się. Kiedy czujesz się gotowa(y), otwórz oczy i zacznij patrzeć w lustro, szukając obrazów i symboli. Możesz zobaczyć najbardziej nieoczekiwane myśli i  wspomnienia. Nie martw się, jeśli będą one urywały się i migały Ci przed oczami. Zapisz je wszystkie w zeszycie. Można patrzeć w lustro kilka razy na godzinę. Jeśli zaczynamy odczuwać niepokój trzeba zatrzymać sesję.

Należy upewnić się, że zostało zapisane wszystko co zobaczyliśmy i myśleliśmy. Raporty będą przychodzić do nas z innych światów i nie jest możliwe zrozumienie ich od razu. Jeżeli wydaje Ci się, że którakolwiek z tych informacji nie ma sensu, niech twój umysł przetwarza je w ciągu kilku dni. Najprawdopodobniej znajdziesz w nich ukryte znaczenie lub okaże się, że ta informacja nie jest dla ciebie ale dla Twoich znajomych lub bliskich.